78204

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (84.42.228.26) --- 9. 6. 2014
Re: Očka

"Manipulovat s jednotlivými rámky lze v každém nástavkovém úlovém systému, tak proč si komplikovat život zadovákem.Vždy lze rámky po jednom vyvěsit na kozlík nebo přendat po jednom do jiného nástavku. Než zadovák, to je asi lepší ležan."
Jistě, ale jedině při práci v zadováku je možné po celou dobu práce sedět a nevstávat.
A když se už pracuje s jednotlivými rámky, je z hlediska včelstva prakticky jedno, jestli je přístup do úlu zezadu nebo shora, ošetřování včelstva je velmi podobné. Akorát u nástavků překáží a je navíc manipulace s prázdnými nástavky, když se z něho rámky vyberou a je třeba se dostat do nástavku pod ním.
U ležanu je problém, že má taky přístup shora, tudíž se při práci v ležanu musí spíš stát než aby se sedělo a navíc ležanové rámky jsou velké a těžké.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 64411


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu